Dlaczego każdy mężczyzna potrzebuje oxfordów?

W każdej szafie znajduje się kilka rzeczy, z których nie sposób zrezygnować. Są ubrania bez, których nie można wyobrazić sobie przemyślanej i dobrze skomponowanej garderoby. Jednym z takich elementów są właśnie oxfordy. Dlaczego powinien mieć je każdy mężczyzna?

Oxfordy na formalne wyjścia

Nawet panowie, którzy na co dzień nie pracują we wielkich biurowcach, muszą czasami ubrać się elegancko. Buty oxford są idealne na wszystkie wyjścia, w których liczy się styl i nienaganny wygląd. Oxfordy Patine to klasyczne buty, które śmiało można łączyć z garniturami i smokingami. Są niezastąpione w każdej dobrze wyposażonej garderobie. Warto wiedzieć, że wersje lakierowane należy nosić na wyjścia wieczorowe (po godzinie 18). Na mniej oficjalne wyjścia, należy wybierać buty w innych odmianach kolorystycznych, bez połysku albo nawet wykonane ze zamszu. Te ostatnie, poza wielkimi wyjściami można też nosić na co dzień. Są idealnym obuwiem do pracy w biurze.

Bezcenna elegancja butów

Nigdy nie można być ubranym zbyt dobrze, a buty oxford są potwierdzeniem tej teorii. Ich klasyczna linia prezentuje się niezwykle elegancko i nadaje sznytu wszystkim stylizacjom. Mniej formalne, brązowe oxfordy dobrze wyglądają nawet w zestawieniu z dżinsami. W związku z tym, można uznać je za obuwie o cechach uniwersalnych. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i dobrych chęci, by uzupełnić oxfordami strój i sprawić, że stanie się on bardziej elegancki.