Na co zwrócić uwagę wybierając sandały damskie?

Zakup porządnych sandałów damskich jest naprawdę trudnym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się sandały sportowe o konstrukcji w pełni otwartej. Sandały tego typu nie mają ochrony ani na palce, ani na pięty.

Dlaczego warto postawić na sportowe sandały?

Sportowe sandały damskie zapewniają doskonałą wentylację w czasie spaceru. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych kobiet, które mają problem z pocącymi się stopami. Nawet pod wpływem niewielkiego wysiłku może pojawić się nieprzyjemny pot, który powodować będzie otarcia. Dzięki otwartej konstrukcji można pozbyć się również nieprzyjemnego zapachu.

Grubość podeszwy ma znaczenie

sandały na obcasie

Wybierając sandały damskie warto zwrócić szczególną uwagę również na grubość podeszwy, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Sandały damskie powinny posiadać wysokiej jakości podeszwę o grubości przynajmniej 2cm. To właśnie taka grubość zapewnia niesamowitą ochronę przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Pamiętać należy także i o tym, że zbyt wysoka podeszwa, może znacząco utrudnić poruszanie się. Wysokie podbicie stanowi także dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa, dlatego też warto poszukać idealnego kompromisu pomiędzy wygodą, a bezpieczeństwem.

Idealny rozmiar

Kluczem do sukcesu jest zawsze to, aby sandały idealnie pasowały do stopy. Jak łatwo się domyśleć nie mogą być one ani za duże, ani za małe. Warto dokonać zakupu w stacjonarnych sklepach, gdzie można przymierzyć nową parę sandałów.