Z jakiego materiału buty monki wybrać?

eleganckie wyglądające skórzane monki

Oryginalne buty monki to inwestycja na lata, która bardzo często wiążę się z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto postawić na solidne obuwie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nowe buty na lata, ale nie wiedzą które materiały są godne polecenia, a które należy omijać szerokim łukiem.

Zamszowe monki buty

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zamszowe monki, które są praktycznie tak samo plastyczne i przewiewne, jak skóra licowa. Eleganckie monki ze skóry doskonale sprawdzą się nie tylko w codziennych, ale również odświętnych stylizacjach, dlatego też powinny znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny. Zamszowe buty doskonale sprawdzą się przede wszystkim na letnich imprezach. Pamiętać należy jednak o tym, aby wybierać monki buty ze skórzaną wkładką, dzięki czemu uchronimy swoje stopy przed nieprzyjemnymi otarciami. Nie można zapominać także i o tym, że zamsz jest tym materiałem, który najlepiej sprawdzi się przy suchej pogodzie. W sezonie jesienno zimowym niestety zamszowe obuwie może bardzo szybko się zniszczyć.

Naturalna skóra

Jeżeli chodzi o buty z najwyższej światowej półki, to od bardzo wielu lat króluje naturalna skóra. Warto wspomnieć również i o tym, że w ostatnim czasie jest bardzo duża moda na różnego typu eko-skóry. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy szanujący się producent ma w swoje ofercie sprzedażowej kolekcje obuwia dla miłośników ekologi. Największą zaletą naturalnej skóry jest nie tylko to że ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim to, że buty są bardzo wygodne. Skóra naturalna jest materiałem bardzo przewiewnym, dzięki czemu stopy nie będą tak szybko się pocić i przegrzewać nawet przy wysokich temperaturach.