Czym jest kardigan?

Kardigan to specyficzny sweterek, bez którego wiele pań i panów nie wyobraża sobie codziennych stylizacji, Powstał w XIC wieku i został zaprojektowany przypadkowo, przez żołnierza. Jak powstało to ubranie? Czym cechuje się kardigan? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Gdzie kupić sweterek rozpinany?

Powstanie sweterka

kardigany damskieW latach 1853-1856 trwała Wojna Krymska, gdzie brytyjskim dowódcą był Thomas Brudenell (siódmy książę Cadrigan). Pod mundurem nosił on wełniany sweter, a pewnego dnia rozciął w z przodu swój pulower, z powodu upału. Następnie zdjąć go i wyrzucił, a po pewnym czasie znalazł ubranie inny żołnierz. Zaczął używać swetra po doszyciu guzików. Ta część garderoby nosi nazwę od tytułu rodowego Brudenella. Popularny kardigan jest niezwykle wygodny i daje sporo komfortu. Można go zdjąć bez obawy o zniszczeniu fryzury. Wkrótce po wojnie krymskiej zaczęto produkować swetry na masową skalę. Noszono je do pracy, podczas uprawiania sportu i na co dzień.

Popularność kardiganu

Nowoczesne i gustowne kardigan są uwielbiane przez kobiety i mężczyzn. To długi sweterek, jaki jest rozpinany na guziki lub zapinany na zamek. Zakupu dokonamy w sklepach online, gdzie bogata oferta daje spore pole manewru. W tym wypadku każdy znajdzie modny oraz wygodny kardigan w rozsądnej cenie. Producenci wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, tworząc coraz nowsze fasony i kolory. Ten wyjątkowy sweter pasuje w zasadzie do każdej stylizacji, co jest kolejną zaletą. Kardigan to must have w szafie każdej kobiety.