Jak dopasować sweter do figury?

Swetry damskie mogą zamaskować niedoskonałości sylwetki i podkreślać jej zalety. Jednak nieodpowiednio dobrany sweter potrafi dodać nam optycznie kilka dodatkowych kilogramów. Zatem jak odpowiednio dobrać sweter do sylwetki?

ciepły sweter biały luźny

Sweterki damskie dla klepsydry

Kobiety, które mają figurę klepsydry nie powinny mieć problemu z doborem odpowiedniego swetra. Klepsydra cechuje się wąską talią, większym biustem i pełnymi biodrami. Taka figura jest kobieca i proporcjonalna. Dla takiej sylwetki dobrym wyborem będą dopasowane sweterki. Dobrze sprawdzą się tez kardigany damskie, ale związane w talii paskiem. Jeżeli chodzi o dekolt to najlepszym wyborem będzie w kształcie litery V lub półokrągły.

Sweter dla kobiet z figurą jabłka

Kobiety o tej figurze posiadają nieco większy brzuch, szersze ramiona i biodra oraz tylko lekko zaznaczoną talię. Dobrym wyborem dla tej sylwetki będą swetry, które zaznacza talię, np. kardigany przewiązane paskiem. Dobrze będą też wyglądać dłuższe swetry z dekoltem V. Należy jednak unikać zabudowanych swetrów i golfów, które optycznie mogą skrócić sylwetkę.

Swetry dla gruszek

Gruszka to trzecia najczęściej występująca figura wśród kobiet. Cechują ją wąskie ramiona i drobna górna część ciała, a masywne nogi i biodra. Dlatego dla gruszek najlepiej sprawdzą się swetry we wzory, z falbankami, które przywrócą proporcje sylwetce. Dobrze jest też wybrać dekolt w kształcie łódki, który optycznie poszerzy ramiona. Swetry powinny się kończyć nieco poniżej linii bioder. Gruszki z powodzeniem mogą nosić zabudowane swetry, w tym golfy.