Joggery – skąd ich popularność?

Spodnie joggery to od mniej więcej dwóch lat modowy hit. W pierwszej kolejności nosiły je kobiety, ale bardzo szybko zainteresowano się nią pod kątem mody męskiej. Nic dziwnego — joggersy są stylowe, wygodne oraz modne.

Czym są joggery?

Spodnie jogger męskie są to spodnie stylizowane na dresy, ale jednocześnie wykonywane z takich materiałów i w takiej stylizacji, że bardziej nadają się do noszenia na co dzień. Cechą charakterystyczną joggers’ów są zwężane ku dołowi nogawki ze ściągaczem. W pasie zamiast klasycznego jeansowego zapięcia jest guma lub ściągacz ze sznurkiem.

Spodnie te są szyte głównie z miękkich i wygodnych materiałów takich jak jeans, dzianiny wszelkiego rodzaju oraz bawełna.

spodnie joggers czarne

Co nosić do joggers’ów?

Spodnie joggery są co prawda bardziej oficjalne niż dresy, ale większość osób nie założy ich do pracy. Jest to element stylizacji głównie streetwearowych i na każdą okazję. Do spodni tych idealnie nadaje się t-shirt, najlepiej dopasowany kolorystycznie do spodni. Jednym z ciekawszych połączeń są spodnie joggery i koszula.

Koszula do joggerów?

Koszula przeważnie kojarzy nam się ze strojem oficjalnym, ale należy oczywiście pamiętać, że koszula jest bardzo uniwersalnym elementem garderoby, która posiada wiele krojów, fasonów i stylizacji kolorystycznych.

Jeżeli lubimy nosić spodnie w ciemnych stonowanych kolorach, to w zasadzie każda koszula będzie do nich pasować. Jeżeli jednak nasze joggery są w innym bardziej żywym kolorze, to na pewno nie możemy nosić koszuli czarnej. Dobrym pomysłem są modne obecnie koszule w kratę.