Męskie płaszcze – must have w szafach stylowych panów

Każdy stylowy mężczyzna powinien mieć w swoje szafie pasujący do siebie płaszcz. Jest to dla niego uniwersalne i modne wierzchnie okrycie, przydatne na każdą porę roku. Elegancki mężczyzna ceni sobie dobry styl, dlatego jego płaszcz powinien być odpowiednio dobrany do jego sylwetki.

Jak dobrze dobrać płaszcz?

Na co należy zwrócić uwagę, by kupiony przez mężczyznę męski płaszcz był dla niego odpowiedni i bardzo dobrze leżał na jego sylwetce?

Przed podjęciem decyzji zakupu odpowiedniego męskiego płaszcza należy kompletnie przejrzeć swoją garderobę i określić jej styl. Kupując płaszcz trzeba dopasować go kolorystycznie, według fasonu i stylu do reszty garderoby, wtedy płaszcz będzie pasował na każdą okazję i zawsze będzie z przyjemnością noszony.

Jakie są?

Fasonów płaszczy jest bardzo wiele. Są więc męskie płaszcze sportowe, eleganckie trencze, lub płaszcze wełniane, casualowe, flauszowe, z kołnierzem, ze stójką lub po prostu płaszcze w typie parki.

Można też znaleźć płaszcze niezobowiązujące czyli modele zapinane na zamek lub z przypiętym kapturem. W doborze męskiego płaszcza nie ma żadnego kodu ani klucza, płaszcz musi być dopasowany do sylwetki i do stylu osoby, która będzie go nosić.

Różne długości

Długości płaszczy męskich są różne. Mogą sięgać przed kolana, za kolano i nawet do kostek. Płaszcz męski powinien być taką częścią garderoby, w której każdy pan, który go nosi, czuje się dobrze i swobodnie. Najważniejsza jest swoboda ruchów w danym płaszczu.

Należy też pamiętać, że do eleganckich płaszczy nosi się eleganckie obuwie.