Najwygodniejsze kapcie damskie – jaki model wybrać?

Kapcie damskie to idealne obuwie do domowego relaksu. Można je nosić w zaciszu swoich czterech ścian, ogrzewają stopy, zapobiegają poślizgom, a do tego są niezwykle komfortowe. Modeli przeróżnych kapci jest mnóstwo, od klasycznych klapek po wielkie pluszaki czy futrzaste ciapy. Wszystkie wyglądają świetnie, jednak nie każde będą dobre dla stóp. Jak dobrać odpowiedni model kapci, aby były wygodne i ładne? 

Kapcie damskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Rozglądając się za nowym modelem obuwia po domu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rozmiar. Kapcie damskie nie mogą być ani za duże, ani za małe. Za duże będą się zsuwać podczas chodzenia, co może doprowadzić nawet do upadku, a za małe będą uciskać i mogą zranić skórę. Ciapy dobrze jest też dopasować do pory roku. Klasyczne klapki można używać przez cały rok, choć w zimę warto połączyć je ze skarpetkami, aby było ciepło w stopy. Trochę inaczej jest w przypadku kapci ocieplanych czy futerkowych, które są niezastąpionym kompanem w trakcie jesieni czy zimy, ale niekoniecznie sprawdzą się latem. Na takie dni zdecydowanie lepiej wybierać modele luźne i przewiewne.

kapcie damskie

Stylowe kapcie na dobry dzień!

Kapcie damskie mogą być nie tylko praktyczne i wygodne, ale także ładne. Modeli na rynku jest mnóstwo, dlatego każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Dla miłośniczek klasycznego looku i elegancji idealnie sprawdzą się klapki ozdobione futerkiem. Wyglądają prosto, ale przy tym luksusowo, a do tego są bardzo wygodne. Dla kobiet, które preferują kapcie pełne, idealne mogą być bambosze z wełną albo modele w kształcie misiów, piesków czy nawet jednorożców.