Niezbędne spodnie softshell

Odzieży softshellowej używa się uprawiając wszelkie rodzaje sportowej aktywności outdoorowej. Spodnie softshell przeznaczone są dla ludzi ceniących lekką i funkcjonalną odzież.

Polecane są do trekkingu, kolarstwa, nordic walkingu, joggingu czy też wspinaczki. Jest to ubiór wykonany z technicznego materiału, który gęstą strukturą chroni przed wiatrem, nie ograniczając przy tym swobody ruchu. Dzięki softshelowi podczas wykonywania aktywności można cieszyć się pełną ochroną i wygodą. Materiał jest bardzo lekki, oddychający oraz szybkoschnący. Strukura włókien materiału jest wyjątkowo wytrzymała i gęsta, dzięki czemu nie przepuszcza wiatru. W dużej mierze materiał ten jest również wodoodporny, co jest dodatkowym atutem przy zmieniających się szybko waunkach pogodowych.

Tkanina softshell, stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych trzech warstw odzieży outdoorowej.

Materiał softshellowy składa się z wartsw. Stronę zewnętrzną stanowi materiał o dużej elastyczności, będący barierą dla wiatru i wody. Od wewntrznej strony materiał wykonany jest z miękkiej, fleecowej ociepliny.
Spodnie softshell sprawdzą się doskonale podczas wykonywania aktywności na zewnątrz, szczgólnie biorąc pod uwagę zmienne warunki pogodowe, panujące w terenach górskich. Sprawdzą się one również podczas codziennego użytkowania. Elastyczność materiału pozwala na zachowaniej pełnej swobody ruchów, jednocześnie bardzo dobrze dopasowując się do sylwetki.

Materiał jest oddychający, dzięki czemu skutecznie odprowadza pot na zewnątrz, pozostawiając suchą skórę i zapewniając komfort użytkowania. Spodnie softshell dzięki swoim właściwosciom są odporne na przenikanie cząsteczek wody do wnętrza ubrania. Odzież softshellowa dopasowuje się do różnych warunków klimatycznych. Idealnie sprawdza się wiosną, jesienią oraz w okresie zimowym.