Oryginalne botki zimowe a długość cholewki

Wybierając botki zimowe warto zwrócić uwagę na długość cholewki, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Producenci oferują buty zimowe, które różnią się między sobą nie tylko kolorem, rozmiarem i ceną, ale właśnie długością cholewki.

Jaką cholewkę wybrać?

Na półkach sklepowych można znaleźć botki zimowe z cholewką przed lub do kostki. Można znaleźć także modne sztyblety i trapery, w których to cholewka sięga za kostkę. Jak łatwo się domyślić im więcej materiału i im wyższy but, tym oczywiście obuwie zapewnia lepszy komfort cieplny. W bardzo chłodne dni doskonale sprawdzą się ocieplenie wewnątrz cholewki. Dobrym pomysłem jest między innymi miękki kożuszek sztuczny. Cholewkę najlepiej dobierać do wzrostu kobiety. Największy wybór mają oczywiście wysokie dziewczyny, które mogą pozwolić sobie na wszystkie modele. Dla średnich i niskich kobiet najlepszym wyborem są botki zimowe o długości do połowy łydki.

Gruba podeszwa

Porządne botki powinny posiadać grubą podeszwę, które skutecznie izolują przed zimnem i wilgocią. Nawet niewielki obcas znacząco ochrania przed niskimi temperaturami. Dla większości kobiet największym wyborem są buty wykonane z naturalnej skóry. Pamiętać należy o tym, że to właśnie naturalna skóra pozwala stopom oddychać i nie przepuszcza wody.