Rodzaje botków damskich

Jesień to czas, gdy sięgamy po nieco cieplejsze ubrania, buty i dodatki. Botki są jednym z najczęściej noszonych rodzajów butów jesienią i zimą. Co więc mamy do wyboru, jeżeli chodzi o botki damskie?

Zamsz czy skóra?

W zależności od materiału z jakiego zrobiono buty, możemy osiągnąć różne efekty. Lakierowana skóra z pewnością będzie przyciągała uwagę, zwłaszcza jeżeli dodatkowo będzie w kolorze czerwieni. Bardziej stonowany efekt uzyskamy sięgając po zamsz w kolorach pasteli, czarny albo wciąż modny ciemny brąz. Również skóra naturalna może okazać się ciekawym wyborem. Oczywiście możemy pobawić się jej fakturą, wybierając chociażby taką o wyglądzie skóry węża.

Obcasy albo koturny

W modzie wciąż obecna jest klasyczna szpilka i z pewnością wiele pań sięgnie po takie botki. Dla tych, które cenią sobie wygodę producenci oferują obcasy na słupku albo klasyczne kowbojki. Innym rozwiązaniem dla zabieganych kobiet będą klasyczne botki na wygodnym niskim obcasie albo grube i ciężkie koturny. Te ostatnie zdają się być hitem tej jesieni. Panie mają zatem bardzo szeroki wybór spośród samych jedynie botków damskich dostępnych na rynku. Warto wpierw przejrzeć swoją szafę i zadecydować, które z nich sprawdzą się u nas.