Wizytowe obuwie typu derby

Obuwie, które najlepiej pasuje na codzienne wyjścia i do garniturów to buty derby. Jest to specyficzny typ obuwia zwany również angielkami.
Ich najważniejszą, najbardziej charakterystyczną cechą jest tak zwana otwarta przyszwa, która sprawia, że właśnie ten rodzaj obuwia, najbardziej przoduje wśród obuwia codziennego, dopasowanego do garniturów..

eleganckie buciki na specjalne okazje

Specjalna metoda szycia

Buty derby szyje się specjalną metodą, tak zwaną metodą goodyear. Szycie to jest najczęściej ciężką ręczną pracą, dlatego też obuwie derby to różnorodność i specyfika każdej pojedynczej pary. Jest to najlepsza metoda szycia obuwia męskiego, stosowana od 60 -tych lat XIX wieku aż do dzisiaj. Tego rodzaju metodą szyje się buty luksusowe, które dzisiaj są sprzedawane w bardzo wysokich cenach. Obuwie wykonuje się z bardzo wysokiej jakości skóry bydlęcej, każda para jest ręcznie patynowana.
Buty produkowane są w różnych kolorach i odcieniach, z przyszwą zamkniętą lub otwartą. Wszystko to sprawia, że ten rodzaj obuwia można dopasować do każdej okazji i do każdego stroju lub garnituru.

Pamiętać jednak należy, że buty z zamkniętą przyszwą są bardziej eleganckie niż z otwartą, a ciemne i czarne obuwie bardziej pasuje na wizytowe i specjalne okazje aniżeli buty jasne.

Buty derby to szczególny typ cholewki i podeszwy

Obuwie derby to specyficzny rodzaj podeszwy szyty według specjalnych norm i zasad. Podeszwa wykonana jest również ze skóry jak najlepszej jakości i najważniejsza jest tutaj pod podeszwa, która musi mieć grubość 5 mm.

Cholewka jest z otwartą lub zamykaną przyszwą. Ten rodzaj obuwia doskonale dopasowuje się do kształtu stopy osoby, która je nosi. Ponadto buty oddychają co powoduje, że stopy w nich czują się bardzo komfortowo. Derby to obuwie eleganckie, dopasowujące się do konkretnego dress codu oraz bardzo wygodne – sprawdź Patine.pl.