Zabawy z modą: tenisówki damskie

Damskie tenisówki sprawdzą się u kobiet w różnym wieku. To uniwersalne obuwie początkowo miało służyć wyłącznie do uprawiania sportu, ale już dawno straciło ten charakter. Z czym łączyć tenisówki?

Na co dzień – dowolność wyboru

W stroju codziennym tenisówki damskie można bezkarnie łączyć ze wszystkim. Spódnice, spodnie czy sukienki – wystarczy dopasować je do siebie kolorystycznie, a także zadbać o to, aby motywy się nie „gryzły”. Jeśli odzież jest wzorzysta, lepiej zdecydować się na gładkie tenisówki i odwrotnie – szalone, pokryte wzorem buty proszą o stonowane spodnie i ewentualnie bluzkę w deseniu zbliżonym do butów.

Dzięki mnogości wyboru istnieje szansa dobrania obuwia zarówno do gustu, jak i potrzeb. Producenci tworzą szeroką gamę tenisówek wsuwanych i sznurowanych, które sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Eleganckie wyjście a tenisówki

Choć wydawać by się mogło, ze te dwie kwestie nie dadzą efektownego połączenia, kobiety od lat udowadniają, że tak nie jest. Coraz szersza rzesza pań decyduje się na połączenie tenisówek z bardziej eleganckimi strojami wieczorowymi – i robią to z pełnym powodzeniem!

Chcąc połączyć ten rodzaj obuwia na przykład z sukienką, warto raczej postawić na stonowane kolory i proste rozwiązania. Ciekawym pomysłem może być również połączenie wieczorowej kreacji z obuwiem o poszerzonej podeszwie, w której ukryty będzie niski koturn. To pozwoli na optyczne wydłużenie i wysmuklenie nóg.