Zwiewne sukienki na wesele odpowiednie dla każdej figury

Sezon weselny można uznać za otwarty. Tym bardziej że obostrzenia dotyczące organizowania imprez masowych zaczynają na to pozwalać. Co jest modne? W jakich kreacjach najlepiej można się zaprezentować? Jakie sukienki pozwalają na swobodną zabawę?

Maxi, midi czy mini?

sukienki na wesele

Jeżeli chodzi o długość kreacji weselnej zasada jest prosta. O mini najlepiej zapomnieć. Dotyczy to wszystkich pań, nawet tych najsmuklejszych o wybitnie ponętnych nogach. Tego wymaga charakter i doniosłość uroczystości. Warto pamiętać, że szampańską zabawę poprzedza najczęściej ceremonia w kościele. Należy więc zadbać o dobry ton stroju. Kobiety, którym zależy na wyeksponowaniu łydek powinny zdecydować się na długość midi, czyli za kolano. Inną alternatywą jest długa suknia z rozcięciem na nodze. Prezentuje się bardzo elegancko. Łączy doskonale przyzwoitość ze zmysłowością.

Jaki fason?

Zwiewne sukienki na wesele obecnie stanowią ostatni krzyk mody. Świetnie pasują do każdej sylwetki. Maskują to, co trzeba, w razie potrzeby. Np. rozkloszowane modele są polecane paniom o szerokich biodrach. Suknie z gorsetami lub wydekoltowane dedykuje się kobietom o wydatnych biustach. Szczupłe osoby powinny natomiast odsłaniać plecy, a więc wybierać egzemplarze o głębokich dekoltach z tyłu. W każdym przypadku zwiewność materiałów takich jak tiule czy szyfony umożliwia pełną swobodę na parkiecie. Zakres ruchów jest niczym nieskrępowany. Co do kolorystyki, to w tym sezonie dominują żywe kwiatowe kompozycje albo jednolite eleganckie barwy, takie jak écru, róż, lila czy błękit.